extension ExtPose

Rizikové weby

CRX id

iddkbojnnljflgkjchlpjlhpfhhbeefk-

Description from extension meta

Rozšíření, které detekuje rizikové weby a varuje uživatele před návštěvou takových webů.

Image from store Rizikové weby
Description from store Toto rozšíření detekuje rizikové weby a varuje uživatele před nákupy a používání služeb z těchto webů. Varování je zobrazeno pomocí popup okna, kde je možné přejít na odkaz s důvodem evidence webu. Dále je varování zobrazeno pod ikonou tohoto rozšíření. Varování je také zobrazeno pokud odkaz na stránce vyhledávače (Google, Bing, Seznam.cz) odkazuje na rizikový web. Celý seznam rizikových webů lze prohlédnout zde: https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy Co jsou rizikové weby? ČOI považuje web (e-shop) za rizikový především z důvodu nedodržování některých zákonných povinností a obtížné vymahatelnosti spotřebitelských práv. Tyto obchody mají často neznámé provozovatele, nebo jejich provozovatelé sídlí ve státech mimo EU. Tato aplikace je oficiálně podporována Českou obchodní inspekcí (ČOI).

Latest reviews

  • (2019-11-25) Richard Halama: Velmi užitečné rozšíření, které by si pro jistotu měl nainstalovat každý, kdo rád nakupuje na internetu. Mohu jen doporučit.

Latest issues

  • (2022-05-29, v:1.2) Antonín Procházka: Subdomény
    Dobrý den, máme eshop založený na ecwid.com. ČOI označila luxusniparfemy.ecwid.com za rizikový, ale Vaše rozšíření díky tomu označuje i web ecwid.com za nebezpečný, což by neměl. Předem děkuji za pomoc. S pozdravem Antonín Procházka
  • (2022-04-01, v:1.2) Clea Vage: Návrh na rozšíření působnosti :-)
    Dobrý den, nedávno jsem narazil na váš plugin, který jsem od té doby doporučil všem (hlavně pro starší lidi je to super, fullscreen varování, to nepřehlédnou). Jak víte, hodně se řeší dezinformace, dezinformační weby, konspirátorské weby a podvody. Chtěl bych navrhout úvahu o dvou možných rozšířeních tohoto pluginu: (1) možnost kliknout "Toto je podvodný web" u kterékoliv stránky (+ volitelný jednořádkový komentář), plugin by si to uložil a ukazoval to jako "podvodný web, ne podle ČOI, ale podle názoru uživatelů" (plus pokud by to řeklo hodně lidí, automatizovaně odesílat na ČOI jako návrh). Tato idea by šla hodně rozšířit, například takto: když by hodně lidí označovalo nějaký web jako podvodný, plugin by u ostatních lidí, kteří na stejnou adresu jdou, sledoval, jestli to také označili: tím byste získali poměr Like/Dislike, i Views. (2) Mít možnost uživatelský označovat nejen podvodné weby, ale i dezinformační - to by se například mohl zobrazit jenom nějaký menší pop-up s vykřičníkem ("mnoho uživatelů označilo tento web jako podezřelý, navrhujeme si informace ověřit i z jiných zdrojů"). Tato idea by šla také rozšířit - hlavně na starší uživatele, maminka, babičky, ... tím, že by se přístup na některé stránky přímo zablokoval. Dejte mi, prosím, vědět, co si o tom myslíte. Jsem také ajťák, jen jsem nikdy žádné rozšíření nepsal :-) Jirka Š.

Statistics

Installs
4,000 history
Category
Rating
5.0 (4 votes)
Last update / version
2020-12-23 / 1.2
Listing languages
cs

Links