Symulujujemy atak typu cryptojacking na potrzeby badawcze. Sprawdź zużycie zasobów swojego komputera i podziel się wynikami.
Co to jest?
"Pokaż Procka" to element projektu badawczego badającego skutki ataku typu cryptojacking.
O co chodzi?
Cryptojacking to rosnący problem bezpieczeństwa. Ukryte wtyczki i kody na stronach, które odwiedzamy, używają mocy obliczeniowych naszych komputerów, aby "kopać" kryptowaluty.
Według firmy Fortinet, prawie co czwarta organizacja (23,3%) doświadcza aktywności związanej z cryptojackingiem.
Tego typu ataki są szkodliwe wizerunkowo dla strony, która kopie kryptowaluty na nieświadomych odwiedzających, ale do tej pory nie oszacowano realnych kosztów takiego ataku.
Co to robi?
"Pokaż Procka" to prosta wtyczka, które symuluje cryptojacking na potrzeby badawcze. Sprawdza faktyczne zużycie GPU, CPU i RAM w danym komputerze. Pozwala nam to ocenić, ile faktycznie kosztuje tego typu atak. Będzie to punkt wyjścia do dalszych badań, w czasie których przedstawimy symulację kosztów i sytuację prawną cryptojackingu.
Zainstaluj wtyczkę, zbadaj swój komputer, wyślij nam wyniki. Możesz wtedy usunąć wtyczkę.
Jeśli zostawisz nam swój kontakt (na przykład tutaj - https://cyfrowastronaprawa.wordpress.com/contact/), to wyślemy Ci potem gotowy artykuł!
Zbieramy następujące dane:
- model procesora (CPU)
- model karty graficznej (GPU)
- pamięć wirtualna (RAM)
- pamięć fizyczną (ROM)
- czas potrzebny na złamanie prostych hashy BTC załączonych w kodzie aplikacji
Interesują nas tylko dane badawcze, które anonimizujemy. Zbędne, nadmiarowe dane usuwamy. Podanie e-maila jest dobrowolne, ale konieczne, żeby w przyszłości otrzymać artykuł, który napiszemy.
Chcesz zobaczyć bebechy? Proszę, link do GitHuba (https://github.com/maciejreichwald/showYourCpu?fbclid=IwAR2MNqgdVuTlHQtsOmAUYRAnDpSfws7lpp-VFYpinHawC8OSkS88J-LLfl4).
Działa najlepiej na Chromie.
Kim jesteśmy?
Radca prawny, Android Software Developer i analityk bezpieczeństwa wchodzą do baru....
Piszemy artykuł o szkodliwości cryptojackingu. Potrzebujemy danych, więcej danych!
Masz pytania? Napisz do nas (https://cyfrowastronaprawa.wordpress.com/contact/)!