extension ExtPose

Tureng Dictionary

Description from extension meta

Tureng English-Turkish Online Dictionary

Image from store Tureng Dictionary
Description from store Tureng İngilizce-Türkçe sözlükte arama yapmanızı kolaylaştıran bir eklenti. Sağ üst köşeye eklenen buton ile istediğiniz zaman butona tıklayıp çevrilmesini istediğiniz kelimeyi yazabilir, İngilizce veya Türkçe karşılığını yine aynı pencereden öğrenebilirsiniz. Böylece açık olan sayfanızdan ayrılmadan bilmediğiniz kelimenin anlamına bakabilirsiniz. EKLENTİ KISAYOLU: ALT + V • Tureng Dictionary ile şunları yapabilirsiniz: — Sağ üst köşeye eklenen Tureng ikonu ile sade bir sözlük arayüzünde Türkçe - İngilizce çeviri yapabilirsiniz. — Bir web sayfası içerisinde seçtiğiniz kelimeyi Tureng ikonuna tıklayarak yada eklentinin kısayol tuşlarını kullanarak anında çevirebilirsiniz. — Bir kelimeyi seçip sağ tıkladığınızda açılan menüden Tureng'i seçerek doğrudan Tureng.com üzerinden kelimenin anlamına bakabilir, okunuşunu dinleyebilirsiniz. GÜNCELLEME NOTLARI: ** Versiyon 6.0.2 ** — Açılır pencerede hangi kelimenin çevrildiğini göstermek amacıyla tasarım tekrar düzenlendi. ** Versiyon 6.0 ** — Tasarım yenilendi. — Özelleştirilebilir kısayol özelliği eklendi. — Sayfa içerisinde seçilen kelime ikona tıklandığında veya kısayol tuşlarına basıldığında anında çevrilebiliyor.

Latest reviews

 • (2020-03-04) Çağatay Tüylü: yıllar olmuş son güncellemeyi alalı o günden bu yana neler neler değişti ancak güncelleme almamış hiçmi sorunu yok onlarca var eğer ulaşamadığı kelime olursa sonuç vermiyor fakat kendi sitesinde aynı kelimeyi aratırsak iş farklı
 • (2020-03-04) yasin gecer: Müthiş!!! Bir de telaffuz kısa yolu eklenirse tadından yenmez. Daha da kusursuzlaşır.
 • (2019-09-11) Orkun Şanlı: hiç güzel olmamış
 • (2019-04-14) Uğur Tanrıkulu: İlk kurduğumda iyi çalışıyordu fakat 5-6 aydır çalışmıyor sayfada seçtiğim kelimelerin anlamını vermiyor. bu yüzden başka sözlük kurdum.
 • (2019-03-02) Senem Demiralp: seçilen kelimeyi eskiden olduğu gibi göstermiyor, neden olabilir? veya mail yazarken yazılışına bakmak istiyorum bazen uzantıdan ancak imkan vermiyor. keşke daha efektif çalışsa.
 • (2019-02-18) Kd Kd: Kısayol ayarını bulamadım.
 • (2018-07-26) Talha Bedir: reklamlı güncellemeden sonra kalitesi 10/10'dan 6/10'a kadar düştü, diyebilirim. Şu sebeplerden ötürü: -yanlış yazdığında ne uyarı var ne bir şey, otomatik tamlama da yok -sadece ilk dört beş manayı gösteriyor, siteye girmek gerekiyor akabinde (ki bu bi derece anlaşılır bir kötü yön ama anlayabiliyorum) -harf hatası vs. varsa uygulama öneri getiriyordu, şimdi bön bön bakıyor, hiçbir şey yok. -Allah aşkına, önceden geriye gitme tuşu da çalışıyordu. O da gitti, neden uzantınız gitgide kötüye gidiyor. Benim bildiğim normalde tersine işler bu döngü ama, neyse... Kolay gelsin, iyi çalışmalar. edit: daha da düşürdüm.
 • (2018-07-25) cengo login: EDIT: Aşağıdaki özellik varmış aslında, benim hatam, göremedim. 5 yıldızı hakediyor.Teşekkürler. -------------------- Ekranda bir kelimeyi seçip klavye kısayoluma basıyorum, Tureng açılıyor ama seçtiğim / yada kopyaladığım kelimeyi uygulamada göremiyorum. "Sağ-tık-yapıştır-enter" gibi 3 aşamadan daha gerekiyor. Mesela "WordWeb" olan bu pratikliğin burada da olmasını beklerdim
 • (2018-06-06) Ali Erman: There is a problem occured recently, about for a week I guess. The problem is tureng used to recognize the typing mistakes and auto search for the similar words possible. But since then this option seems to be bugged or glitched or I don't know. But it takes away all the usefulness of tureng to me.
 • (2018-03-07) Özgür Meliye: Tureng çok başarılı bir sözlük , ancak bu uygulama da google translate gibi seçilen kelimenin yanında hızlı arama simgesi çıksa çok güzel olur. Bu haliyle hiç kullanışlı değil. 5 yıldız vermek için can atıyorum, kolaylaştırırsanız sevinirim.
 • (2018-03-03) Bilgehan: Muhteşem. En iyisi.
 • (2018-02-19) Samet ATABAŞ: Tarayıcı içerisinde açılan pdf dosyalarına da erişim olsa tam olacak.
 • (2018-02-05) Olgun Özdemir: Kullanışlı, fakat bir kelime aradıktan sonra geri dönülmek istenildiğinde geri tuşu çalışmıyor, düzeltilirse seviniriz.
 • (2018-01-18) sef t: hatalar giderilir ve kelime telaffuzları da eklenirse mükemmel bir uzantı olacak
 • (2018-01-15) Ali Kara: Harika, ancak efektifliği arttırmak için en azından işaretlediğim kelimeyi bir kısayl tuşuyla otomatik çevirtebilseydim harika olurdu. Yaptığım şey eklentinin kısayol tuşuyla penceresini açıp oraya yazmak. Mümkün değil belki ancak google translate'in işaretlenen kelimeyi anında bir pop-up ile çevirmesine benzer bir kolaylıktan bahsediyorum.
 • (2017-11-24) Mehmet CILIZLAR: Umarım en kısa zamanda kelimelirin sesli teleaffuzunu da eklersiniz.
 • (2017-10-11) Ertürk Öztürk: Şu hatayı bir giderin artık ya, yıllar oldu: Uncaught TypeError: Cannot read property 'getSelected' of undefined at chrome-extension://ihedienojfhdahpomfldoejaimefofff/popup.js:7
 • (2017-10-06) AHMET ve COŞKU: Çok iyi
 • (2017-09-26) emre ozdogan: Gerçekten çok kullanışlı. uzun yıllardır kullanıyorum. Pratik ve doğru çeviri için hayatımı gerçekten kolaylaştırıyor.
 • (2017-09-14) Fatih İnci: Çok kullanışlı google çeviri eklentisinin yanında hemen turengi koydum harika
 • (2017-07-06) Azzam Kılıç: elinize emeğinize sağlık
 • (2017-06-24) Ali Ali: Cok guzel bir eklenti. Tebrik ve tesekkur ederim.
 • (2017-06-22) meriç bahçeci: sürekli donuyor ve boş sayfa açıyor.
 • (2017-03-18) malresser: kullanımı zor kelimeye tıklandığında çevirmesi lazım uzun uzun bizden yazmamız bekleniyor
 • (2017-02-04) gaps 4421: efsane, kısayol da ayarlayın

Latest issues

 • (2019-02-26, v:6.0.2) Can Sarac: Neden iki tane yazma kutucuğu var?
  Kısayoldan da simgeden de açsak ilk önce alttaki kutucuğa odaklanıyor hemen ardından da üstte açılan kutucuğa geçiyor. acelece yazıyorsak bir kısmı alttaki kutuda kalırken devamı üstte oluyor ve inanılmaz sinir bozuyor. Muhtemelen adblocker'a vs takılan birşeyler var alttaki kutucuk kalksa efsane olur adblocker kullanan kullanıcılar için.
 • (2019-01-18, v:6.0.2) Murat Tikil: reklamlar
  Tekrar yazmak zorunda kaldım, reklamlardan sonra çekilemez bir hal aldı. Her tıklamada bir reklam. Ya düzeltin yada kendimize başka bir app bakalım
 • (2019-01-18, v:6.0.2) Murat Tikil: reklam
  Arama yaparken, pop-up pencerenin üzerine tıkladığımız zaman bizi farklı bir siteye yönlendiriyor. Reklam dedim ama reklam yabancı sitelere yönlendiriyor. Yazmışken ufak bir öneride de bulunayım; Geçen sene ki uygulama olsun lütfen. Arama yaptığımız kelimelere öneri bulunuyordu. Son güncellemelerden sonra hem yavaşladı hem de öneriler azaldı Ellerinize sağlık Kolay gelsin
 • (2018-11-09, v:6.0.2) Fatih Cebeci: getSelected error
  Uncaught TypeError: Cannot read property 'getSelected' of undefined at popup.js:7 Chrome icerisinde her yeni tab actigimda yukaridaki hata mesaji consola dusuyor. chrome.tabs.getSelected(null, function(tab) { chrome.tabs.sendRequest(tab.id, {action: "get_selected_text"}, onSelectedText); }); Sanirim bu stack entry bu hata ile alakali bir goz atmanizda fayda var. https://stackoverflow.com/questions/24526112/uncaught-typeerror-cannot-read-property-getselected-of-undefined-chrome-exte
 • (2018-10-19, v:6.0.2) mert kurtgün: KISAYOL HATASI
  Merhaba, Bu eklentiyi daha önce yüklediğimde kısayolu değiştirmiştim. Aradan geçen zamanda kısa yolu unuttum. Şimdi eklentiyi silip yeniden yüklememe rağmen kısayol çalışmıyor.
 • (2018-06-09, v:6.0.2) Cem Engin: A friendly suggestion
  Kelimeyi yanlış spell edince; yaza yaza sadece Tureng yazıyor olması pek şık olmuyor. Ayrıyeten eskişden okla geriye gitmek mümkün olurdu uzun zamandır o da bir hayal oldu... Bir app gün geçtikçe daha iyiye gitmesi beklenir, Tureng geriye gidiyor, Tıpkı Türkiye gibi... Benim Tureng'i silmeme ramak kala bildirmek istedim. Zamanının güzel bir anısı olarak kalmamak için biraz gayret gerekiyor...
 • (2018-05-19, v:6.0.2) RIFAT Birmizrahi: tureng önerisi
  Son güncellemeyle her yanlış yazımda sadece tureng kelimesini öneriyor. Eskiden sitedeki gibi doğru kelimeleri öneriyordu. 1 veya 2 önceki sürümü yayınlayabilirseniz sevinirim. teşekkürler
 • (2018-03-29, v:6.0.2) Halid Bayram: chrome.tabs.getSelected
  Uncaught TypeError: Cannot read property 'getSelected' of undefined at popup.js:7 popup.js:7 chrome.tabs.getSelected(null, function(tab) { chrome.tabs.sendRequest(tab.id, {action: "get_selected_text"}, onSelectedText); }); Extension cok guzel ellerinize saglik ve tesekkur ederiz, fakat localhost server calistirirken dev toolsta chrome.tabs icin boyle bir method bulunamiyor hatasi cikiyor, bir goz atabilirseniz cok seviniriz.
 • (2018-01-18, v:6.0.2) sef t: Back butonu ve İki kutucuk
  Back butonu çalışmıyor. Alttaki kutucuğa sözcüğü yazarken tam ortasında üst kutucuğa geçiyor. Çok sinir bozucu bir hata ve uzun süredir var.
 • (2017-10-31, v:6.0.2) Mikdat Doğru: chrome.tabs metodu hakkinda
  merhaba localhost bir uygulama calisirken popup.js:7 de chrome.tabs metodu undefined donuyor. dolayisiyla dev tool acik iken her seferinde orada debuga dusuyor ve patliyor. gelistirme yaparken her seferinde extention i disable etmek durumunda kaliyorum yoruldum yeminle :) bi if try catch falan size zahmet hocam :)

Statistics

Installs
33,534 history
Category
Rating
4.3372 (341 votes)
Last update / version
2014-11-20 / 6.0.2
Listing languages
tr

Links